Passage Zuidpoort 8 A , 4811 NT, Breda
- 86 m²
- 2
Omschrijving
Uniek wonen in Breda Passage Zuidpoort 8A is een woning voor wie bewust kiest voor iets wat vooral níet standaard is. Een karaktervolle maisonnette, verdeeld over twee woonlagen, met twee volwaardige slaapkamers en twee balkons. Gelegen op een absolute toplocatie in...
Toon meerKenmerken
Buurtstatistieken Chassé
Downloads
Uniek wonen in Breda
Passage Zuidpoort 8A is een woning voor wie bewust kiest voor iets wat vooral níet standaard is. Een karaktervolle maisonnette, verdeeld over twee woonlagen, met twee volwaardige slaapkamers en twee balkons. Gelegen op een absolute toplocatie in de bruisende binnenstad, aan de zuidzijde van het centrum en binnen de singels. Een bijzondere woonplek voor wie houdt van historie, sfeer en privacy, midden in de stad.
De scheiding tussen leef- en slaapverdieping maakt dit type woning extra prettig. Je ervaart hier meer rust en ruimte dan in een traditioneel appartement, terwijl je toch midden in het stadsleven woont. Passage Zuidpoort 8A is onderdeel van het monumentale complex Passage Zuidpoort, een architectonisch icoon met een rijke geschiedenis.
LIGGING
De ligging is werkelijk uniek. Passage Zuidpoort bevindt zich aan de zuidkant van het centrum van Breda, binnen de singels en direct grenzend aan de Nieuwe Ginnekenstraat. Om de hoek ligt het sfeervolle Van Coothplein, bekend om zijn terrassen, restaurants en cafés. In de passage en directe omgeving vind je diverse koffietentjes, juice bars en eetgelegenheden, terwijl de woning zelf juist rust en beschutting biedt.
Alle voorzieningen van de binnenstad liggen op loopafstand: winkels, cultuur, horeca en het station. Parkeren is mogelijk via een parkeervergunning in de directe omgeving.
PASSAGE ZUIDPOORT
De Passage Zuidpoort is ontworpen in Art Deco-stijl door architect Frans Mol en werd geopend in 1935. Het gebouw staat op de monumentenlijst, waardoor behoud van de originele en authentieke staat gewaarborgd is. Het fraaie glas-in-loodwerk is verzorgd door Schildersbedrijf Espo en de muurschilderingen zijn van de hand van kunstenaar Jan Strube. Eén van de blikvangers is het schip van de Bredase Welvaart dat het Spanjaardsgat binnenvaart. Een bijzonder detail dat de passage haar unieke karakter geeft.
Wonen in Passage Zuidpoort betekent wonen in een stukje Bredase geschiedenis.
INDELING
EERSTE VERDIEPING
Het appartement is bereikbaar via een eigen entree op de begane grond, met een trapopgang naar de eerste verdieping. Hier bevindt zich de woonkamer aan de voorzijde. Deze ruimte is bijzonder sfeervol, met een houtlook vloer en karakteristiek glas-in-lood. Dankzij de triple beglazing is het in de woonkamer opvallend rustig; het geluid van de passage dringt nauwelijks door.
Aan de achterzijde ligt de dichte keuken, uitgevoerd met een keukenblok in hoekopstelling en voorzien van losse apparatuur. Vanuit de keuken is er via een loopdeur toegang tot het beschutte balkon. Dit balkon is ook bereikbaar via de overloop en vormt een fijne, rustige buitenruimte midden in de stad. Op deze verdieping bevindt zich tevens een separaat toilet.
TWEEDE VERDIEPING
Op de tweede verdieping bevinden zich twee volwaardige slaapkamers. De ruime hoofdslaapkamer beschikt over een dubbele vaste kast. Ook de tweede slaapkamer is voorzien van een vaste kast en een eigen wastafel, wat deze kamer extra praktisch maakt.
Daarnaast is er een aparte waskamer met aansluitpunten voor wasapparatuur en de opstelplaats van de CV-ketel (Remeha, 2019). Vanuit deze ruimte is er toegang tot de doucheruimte, voorzien van een douche en wastafel. De waskamer leent zich uitstekend om te worden omgebouwd tot een complete badkamer.
Ook op deze verdieping bevindt zich een zonnig balkon op het zuiden, waar je in alle rust kunt genieten van de zon en een prettige, vrije uitkijk.
BUITENRUIMTE
De maisonnette beschikt over twee balkons: een beschut balkon aan de achterzijde op de leefverdieping en een zonnig balkon op het zuiden op de slaapverdieping. Zo is er op elk moment van de dag een fijne plek om buiten te zitten.
OVERIG
- Monumentaal complex: Passage Zuidpoort (Art Deco, 1935)
- Ontworpen door Frans Mol
- Glas-in-lood door Schildersbedrijf Espo
- Muurschilderingen van Jan Strube
- Volledig voorzien van triple beglazing
- Twee volwaardige slaapkamers
- Maandelijkse VvE-bijdrage: € 84,00
- Parkeren via parkeervergunning in de directe omgeving
- Vanwege de monumentale status is er geen energielabel van toepassing
Ben je op zoek naar een unieke woning met karakter, historie en een uitzonderlijke ligging in het hart van Breda? Dan is Passage Zuidpoort 8A een kans die je niet wilt missen. Ervaar zelf hoe bijzonder wonen hier is.
Algemeen
Bouw
Locatie
- In centrum
- Beschutte ligging
Oppervlakte en inhoud
Indeling
Energie
- Cv ketel
- cv ketel
Buitenruimte
- Geen tuin
Bergruimte
Parkeergelegenheid
- Geen garage
Onderhoud
Overig
Buurtstatistieken Chassé
Hier zult u wonen
Passage Zuidpoort 8 A, 4811 NT, Breda